بهترین نویسندگان دهستان‌های ترسناک • عسل فردا

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶

بهترین نویسندگان دهستان‌های ترسناک

دسته بندی : متن موزیک تاریخ : جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶

بهترین نویسندگان دهستان‌های ترسناک

یک نویسنده ژانر وحشت بدون هستفاده از جلوه های ویژه و موسیقی متن هراس انگیز، با تنهاترین ابزارش که واژه‌ها هستند خوانندگان را طلسم می‌کند و با دست و پایی لرزان پای دهستان های تاثیرگذارش می‌نشاند.

سایت انگلیسی «فهرست شگفت انگیز »، فهرستی از ۱۰ نویسنده را منتشر کـــرده هست که از قلم آن ها ترس و وحشت می بارد. ما بر اساس این فهرست، هشدارات تکمیل تری از این نویسندگان که آن چنان خلاقانه، تخیل و واقعیت را به هم آمیخته اند و خوانندگانشان را به اوج هیجان و وحشت می رسانند برایتان آماده کـــرده ایم تا با شناختن این نویسندگان در صورتی که به این ژانر علاقه مند هستید، مستقیما به سراغ کتاب های آن ها بروید و ماجراجویی های ترسناک شان را دنبال کنید.

سلطان سلاطین وحشت

http://asalefarda.ir/wp-content/uploads/2018/01/57586927.jpg

هستیفن کینگ نویسنده آمریکایی که  خالق زیاد از ۲۰۰ اثر ادبی در گونه  های وحشت و خیال پردازی هست  درسال ۱۹۴۷ به دنیا آمد. این که نام «هستیفن کینگ» به عنوان نخستین فرد در گروه نویسنده های ترسناک بیاید عجیب نیست دلیل که هستیفن کینگ، هستاد بلامنازع خلق موقعیت های ترسناک و دهستان های هولناک هست و سال های زیادی هست که از این نظر، هیچ کس به اندازه او  در ژانر وحشت منطقهت نداشته هست. یکی از مسائلی که به هستیفن برای منطقهت باورنکـــردنی اش کمک زیادی کـــرد، ساخت ویدئو و سریال هایی بود که براساس گزارش های او تولید انجام گرفت که از حیاتی ترین آن ها می توان به ویدئو سینمایی «رهایی از شائوشنگ» اشاره کـــرد که با الهام از رمان این نویسنده، ساخته انجام گرفته هست.

حیاتی ترین آثار: در قتلگاه، مرگ جک همیلتون، آقا کت شلوار مشکی ، موبایل، راز و آتش افروز


جانی خیال پرداز

http://asalefarda.ir/wp-content/uploads/2018/01/Weird-Tales.jpg

رامسی کمپبل دهستان نویس، ویرهستار و منتقد انگلیسی هست که زیاد از ۵۰ سال در حال نوشتن هست. رامسی کمپبل که هم اکنون  ۷۱ سال دارد، جزو کسانی هست که حتی با دهستان های کوتاه هم می تواند خواننده اش را میخکوب کند چه برسد به دهستان های بلند یا حتی ویدئو نامه هایی که تاکنون از او منتشر انجام گرفته هست. او صرفا یک جنایی نویس ویدئو های ترسناک نیست و منطقهت خود را مدیون دهستان های جنایی هست که با درونمایه تخیل آمیخته اند. او جزو نخستین کسانی بود که توانست دو موضوع جنایت و تخیل را با هم ترکیب کند و دو جایزه حیاتیی که تاکنون در این حوزه به دست آورده را مدیون همین خلاقیتش هست. «فول مهربان» یکی از کتاب های پرمخاطب این نویسنده هست.

حیاتی ترین آثار: آدمک داخل جعبه، فول مهربان، ساکنان دریاچه، اهریمن روشنایی، عروسکی که مادرش را بلعید


مبدع دهستان های کارآگاهی

http://asalefarda.ir/wp-content/uploads/2018/01/poe_dinner.jpg

ادگار آلن پو نویسنده ای که در سال ۱۸۰۹ به دنیا آمد و فقط ۴۰ سال خانومدگی کـــرد. از او به عنوان مبدع دهستان های کارآگاهی  یاد می‌شود که می خوهست از راه نویسندگی، مخارج خانومدگی‌اش را تأمین کند. او جزو کسانی هست که تایمی دیگران آثارش را شناختند و به دنبال این بودند تا کتاب هایش را بخوانند، از دنیا رفته بود. بعد از فوت او، دنیای ادبیات وحشت برای متداوم یک نویسنده بی مانند را از دست داد، کسی که در به تصویر کشیدن دنیای ترس و وحشت با هستفاده از کلمات نظیر نداشت. زیادی از منتقدان اعتقاد دارند آلن پو، مبدع دهستان های کارآگاهی هست. در کشور ما آلن پو، نویسنده زیاد شناخته انجام گرفته ای هست که علاقه مندان زیادی دارد.

حیاتی ترین آثار: هفت دهستان، گربه سیاه، خانومده به گور، نقاب مرگ سرخ، قتل‌های خیابان مورگ،  سایه و نامه دزدیده انجام گرفته.


نویسنده روانی

http://asalefarda.ir/wp-content/uploads/2018/01/bloch_2.jpg

بلاک نویسنده ۷۷ ساله  آمریکایی صاحب سبک در گونه‌های وحشت، جنایی و علمی-تخیلی بود که در سال ۱۹۹۴ از دنیا رفت. «رابرت بلاک» نام شناخته انجام گرفته ای در ادبیات کشور ما نیست اما این آقا جزو نویسندگانی هست که به قول معروف از نوک قلمش «ترس» و «وحشت» می چکد. درست هست که ما شناخت خیلی زیادی از بلاک نداریم اما برای به خاطر آوردن او کافی هست اشاره ای کنیم به ویدئو «روانی» ساخته آلفرد هیچکاک. دهستان ترسناک ویدئو روانی با اقتباس از رمان پرفروش بلاک ساخته انجام گرفته هست. بلاک زمانی به نویسندگی روی آورد که در تعداد مایلی خانه اش، قاتلی خانومجیره ای دست به قتل زد. او از این قتل چیزهایی شنید و همان موقع به فکر افتاد رمانی بنویسد که در آن، یک روانی در منزل خود، خانوم ها را می کانجام گرفت.

حیاتی ترین آثار: آن قطار عازم جهنم، قضیه، هیولای صومعه، ارادتمند شما، جک درنده


خالق سرزمین اشباح

http://asalefarda.ir/wp-content/uploads/2018/01/Darrenshan_2351840b.jpg

دارن اشاگنسی معروف به دارن شان  نویسنده ۴۵ ساله اهل ایرلند هست. زمانی که دارن شان سه ساله بود و هیچ مهدکودکی او را برای نگهداری قبول نمی کـــرد، خانواده اش فکر نمی کـــردند زمانی برسد که پسر شیطان و شلوغ شان جزو نویسندگان تراز نخست ژانر وحشت قرار گیرد. او سال ۲۰۰۰ کتاب کودکانه اش را تحت عنوان «سیرک عجایب» نوشت. بعد از ساخت ویدئو های سینمایی بر مبنای دهستان های او، دارن شان دست به قلم انجام گرفت و در کاهش از پنج سال توانست ۱۱ کتاب دیگر بنویسد و همان سال ها بود که این نویسنده امتیاز اقتباس از کتاب هایش را به کمپانی «یونیورسال هستودیو» فروخت. مشهورترین کتابی که او به رشته تحریر درآورده، مجموعه «سرزمین اشباح» هست که شرح ماجرای کابوسی دنباله دار هست که او در خانومدگی اش تجربه کـــرده هست.

حیاتی ترین آثار: جلاد لاغر، شاهزاده اشباح، شکارچیان غروب، لرد لاس، قاتلان سحر، دخمه خونین، فریادی از تاریکی، قهرمانان دوزخ

متخصص در احضار روح

http://asalefarda.ir/wp-content/uploads/2018/01/MR-James-1-679x382.jpg

مونتاگ رودز جیمز معروف به ام. آر. جیمز سال ۱۸۶۲ در انگلستان به دنیا آمد و ۷۴ سال بعد در همان جایی که به دنیا آمده بود، دار فانی را وداع گفت. زمانی که حرف کتاب هایی با موضوع ارواح به میان می آید، قطعا «ام. آر. جیمز» یکی از مشهورترین نویسندگانی هست که در این حیطه قلم زده هست. جیمز قبل از حضور در دنیای نویسندگان عامه پسند، یک محقق شناخته انجام گرفته بود که درباره قرون وسطی تحقیق می کـــرد. او متخصص احضار کـــردن روح در کتاب هایش هست و چنان با تبحر این کار را انجام می دهد که نمی توان نظیرش را دید. او هستاد کالج های «کینگ»،«کمبریج»و«آنت» در انگلستان بود.تا یادمان نرفته یاد آوری کنیم مراقب باشید او را با «هنری جیمز» دهستان نویس آمریکایی اشتباه نگیرید.

حیاتی ترین آثار: کافیه که سوت بخانومی تا بیام سراغت، کتاب نفیس کشیش آلبریک،  کشف افق های غیر منتظره


شاعر دنیای وحشت

http://asalefarda.ir/wp-content/uploads/2018/01/PeterFrancis_000.jpg

پیتر فرانسیس اشتروب متولد ۲ مارس ۱۹۴۳یک نویسنده و شاعر آمریکایی هست. دهستان های ترسناک او تعدادین جایزه ادبی مانند جایزه برام هستوکر، جایزه جهانی فانتزی و جایزه انجمن بین المللی ترسناک را دریافت کـــرده هست. پیتر اشتروب قبل از این که وارد دنیای وحشت شود، شاعر بود اما این که چطور سر از این حیطه درآورد، مشخص نیست. او در هفت سالگی بر اثر سانحه تصادف، ویلچرنشین انجام گرفت و تا مدت ها نمی توانست راه برود اما طولی نکشید که او در عین ناامیدی توانست راه رفتن را تجربه کند. پیتر در حالی به سمت نویسندگی رفت که مادرش می خوهست او وزیر و پدرش دوست داشت او ورزشکار شود اما پیتر هر دو را ناامید کـــرد و در حیطه نویسندگی به منطقهت رسید.

حیاتی ترین آثار: خانه سیاه، جناب آقا که بر مه پل زد، طلسم، ازدواج، تحت ونوس، دهستان شبح، رمز و راز، پسر گمانجام گرفته، راز شب


پرچم دار وحشت کیهانی

http://asalefarda.ir/wp-content/uploads/2018/01/lovecraft-main.jpg

هوارد فیلیپ لاوکرافت  نویسنده آمریکایی ژانر   وحشت، خیال‌پردازی و علمی – تخیلی  هست  که در سال ۱۸۹۰ به دنیا آمد و ۴۶  سال افزایش خانومدگی نکـــرد. هوارد فیلیپس لاوکرافت که در دنیای ادبیات به اچ پی لاوکرافت معروف هست، از جمله نویسندگان صاحب نظر در ادبیات گوتیک هست و محال هست دهستانی بنویسد که در آن رویدادی از وحشت و هراس نباانجام گرفت. با آن‌ که مخاطبانش در زمان خانومدگی‌ او محدود بودند، اما او به عنوان یکی از تأثیرگذارترین نویسندگان سبک وحشت شناخته انجام گرفت. لاوکرافت در کشور ما با رمان «رنگی از دنیای ناشناخته»  به منطقهت رسید. او موجودات و شخصیت های زیادی مانند هیولاها، شیاطین و … را در دهستان های خود خلق کـــرد و توانست در زمینه وحشت آفرینی زیاد موفق عمل کند. لاوکرافت پرچم دار ادبی سبکی بود که با نام وحشت کیهانی معروف هست.

حیاتی ترین آثار: رنگی از دنیای ناشناخته، کیمیاگر، گور، آن سوی دیوار خواب و ستاره قطبی


مشهور ترسناک

http://asalefarda.ir/wp-content/uploads/2018/01/matheson_2599798b.jpg

ریچارد ماتسون نویسنده آمریکایی دهستان های علمی – تخیلی که معروف‌ترین کتابش «من مشهورم» هست و حداقل ۸۰ اثر دیگر از وی مورد اقتباس سینمایی و تلویزیونی قرار گرفته‌ هست در سال ۲۰۱۳ زمانی که  ۸۷ سال داشت از دنیا رفت. برای شناخت ریچارد ماتسون باید یک سرنخ به شما بدهم تا او را تکمیل تر بشناسید. ویدئو سینمایی «من مشهورم» جزو ویدئو های ماندگار سینمای دنیهست که بارها از شبکه های تلویزیونی مختلف کشورمان پخش انجام گرفته هست. این ویدئو ناب که تلفیقی از ژانر وحشت و فانتزی هست خالقی ندارد جز «ریچارد ماتسون». به صورت حتم اگر شما کتابی را که ریچارد ماتسون گزارش هست، بخوانید به این نتیجه می رسید که کتاب او یک سر و گردن بالاتر از ویدئو سینمایی هست که در قاب تلویزیون دیده اید. این نویسنده در ۸۷ سالگی هم جزو بهترین نویسندگانی بود که در حوزه ادبیات وحشت و فانتزی فعالیت داشتند.

حیاتی ترین آثار: من مشهورم، آقاکوچک، خانه جهنم، کابوس در ۲۰۰۰ پا، فولاد، خشم یک شنبه


خالق سرزمین اشباح

http://asalefarda.ir/wp-content/uploads/2018/01/gettyimages-132011400-h_20147.jpg

کلایو بارکر نویسنده، کارگردان و هنرمند هنرهای تجسمی در ژانرهای خیال پردازی و وحشت، اهل انگلستان هست که هم اکنون ۶۵ سال سن دارد. یک مجموعه کتاب به نام «کتاب های خونین» وجود دارد که «کلایو بارکر» آن ها را به رشته تحریر درآورده هست و اگر جزو طرفداران ژانر ترسناک هستید، قطعا نباید این مجموعه را از دست بدهید. این مجموعه به قدری جذاب و ترسناک هست که هستیفن کینگ هم نویسنده آن را جزو کسانی می داند که می توانند فردا ژانر وحشت را بساخانومد. نقاشی ها و تصویر ها بارکر در گالری های ایالات متحده و همچنین در کتاب های خودش برجسته هست. بارکر مدتی هست که دور ژانر وحشت را خط کشیده اما طرفداران او مدت زیادی هست در انتظار هستند تا او یک بار دیگر به این حوزه سر بخانومد و آن ها را تا سر حد مرگ بترساند.

حیاتی ترین آثار: کتاب خونین، قلب، نمایش بزرگ و ارز، دزد متداوم، روزهای سحر و جادو، روزهای جنگ، خانه تعطیلات


منبع: روخانومامه خراسان

دانلود ویدئو ایرانی
بهترین نویسندگان دهستان‌های ترسناک