رویدادی تحلیلی عسل فردا - اخبار > کتاب عفاف و حجاب در سبک خانومدگی‌ ایرانی‌ اسلامی+دانلود رایگان • عسل فردا

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷

به نقل عسل فردا،  پس از انقلاب شاهد برخوردهای افراطی و تفریطی در زمینه‌ی حجاب و عفاف بوده‌ایم که زیادی از آن ها برخوردهای، ظاهری سطحی، احساسی، موردی، مقطعی، دفعی و ضربتی بوده هست.

در حالیکه حجاب، مقوله‌ای فرهنگی هست و هـرگونه اشاعه و تصمیم‌گیری و تبلیغ درباره‌ی آن و در مورد آن، باید تدریجی، مستمر، عمیق، همه‌جانبه و مدبّرانه باانجام گرفت. افراد در این زمینه نباید سلیقه‌ای عمل کنند، بلکه هستراتژی واحدی برای نحوه‌ی برخورد با آن باید حاکم باانجام گرفت. در این رهستا لازم هست در درجه‌ی اوّل، دیدگاههای مقام معظّم رهبری بعنوان امام امّت و چشم بصیر و دیده‌بان نظام در این زمینه هستخراج و مبنای عمل قرار گیرد.

کتاب «عفاف و حجاب در سبک خانومدگی ایرانی- اسلامی» نخستین دفتر از مجموعه‌ای ۵ جلدی با عنوان «نقش و رسالت خانوم» هست که توسط انتشارات انقلاب اسلامی منتشر انجام گرفته هست.

در این کتاب سعی انجام گرفته هست پایانی نقل کردان ایشان در این زمینه به دقت مطالعه، هستخراج و در قالب پنج فصل و با عناوین عفّت و حیا، روابط خانوم و آقا، حجاب و پوشش، کشف حجاب و بیبندو‌باری، و روش برخورد با بیبندو‌باری، ارائه گردد.

در هستخراج، گردآورى و دسته‌بندى نقل کردان معظّمٌ‌له و ارائه‌ی آن در قالب اثر حاضر، پایانی نقل کردرانیها و پيامهاى ايشان درباره‌ی خانومان، از آغاز پيروزى انقلاب اسلامى تا سال۱۳۹۲حتّی نقل کردانی که بعضاً رسانه‌ای نانجام گرفته هست؛ ـ مانند توصیه‌هایی که هنگام خواندن خطبه‌ی عقد به جوانان داشته‌اندـ امّا در مخخانوم اسناد دفتر معظّمٌ‌له موجود بوده، مورد بررسى قرار گرفته هست كه حجم گسترده‌ی آنها، توجّه و اهپایان رهبر معظّم انقلاب را نسبت به مسائل خانومان نشان می دهد.

از حیاتی‌ترین مسائل حائز اهمیّت این اثر هستخراج آن بخش از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای هست که بطور خاص به بحث پیرامون مقولاتی نظیر؛ نظر اسلام درباره شخصیّت خانوم و نحوه بروز و ظهور اجتماعی آن، حجاب و عفاف، نقد دیدگاه غرب درباره‌ خانوم و پیامدهای مبتذل آن در جامعه کنونی غرب، اهمیّت حفظ کانون گرم خانواده و مجموعه‌ای از توصیه‌های کلی و جزئی دقیق و حساب‌انجام گرفته‌ معظّمٌ‌له که آنرا در خلال بیانات عمومی و یا در مراسم قرائت خطبه‌های عقد جوانان بیان نموده‌اند،  و به صورت حتم بخشی از این توصیه‌ها نخستین بار در این کتاب منتشر انجام گرفته – پرداخته هست.

از مباحث حائز اهمیّت دیگری که در خلال بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در این کتاب می‌توان مورد توجه قرار داد، بحث از نوع نگاه غرب به شخصیّت خانوم و نقد این نوع از نگاه از منظر آیت‌الله خامنه‌ای هست.

کتاب «عفاف و حجاب در سبک خانومدگی ایرانی اسلامی»، به کوشش امیرحسین بانکی‌پور فرد و به همت انتشارات انقلاب اسلامی در ۱۵۲ صفحه در سال ۱۳۹۵ تهیه انجام گرفته که به معقولت هفته عفاف و حجاب دانلود آن به صورت رایگان منتشر انجام گرفت.


برای دریافت نسخه دیجیتالی این اثر بر روی تصویر زیر کلیک کنید. 

منبع: رویدادگزاری بسیج