ستاره‌های مسلمان فوتبال جهان را بشناسید +تصویر ها • عسل فردا

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷

ستاره‌های مسلمان فوتبال جهان را بشناسید +تصویر ها

دسته بندی : متن موزیک تاریخ : سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷

به نقلمجله اینترنتی عسل فردا؛  محمد صلاح این روزها به یکی از ستاره‌های مستطیل سبز تبدیل انجام گرفته هست تا حدی که او را با فوق‌ستاره هایی چون لیونل مسی و کریستین رونالدو مقایسه می‌کنند.

عملکـــرد او در این فصل رقابت‌های لیگ برتر انگلیس و لیگ قهرمانان اروپا آن چنان خیره کننده بود که حتی تعدادی از تماشاگران لیورپول تعدادی پیش در شعارهایی عنوان کـــردند «اگر تعداد گل دیگر بخانومد، من هم مسلمان می شوم!».

محبوبیت این فوتبالیست مسلمان در زادگاهش هم آن قدر زیاد هست که در انتخابات دو هفته پیش مصر، زیاد از یک میلیون بار نام محمد صلاح روی کاغذ رای گیری درج انجام گرفت.

 

در کنار درخشش او در ماه‌های اخیر، دعا خواندن او پیش از گیم، خوشحالی‌ های مثال زدنی اش(سجده کـــردن) و قرآن خواندنش او را به صدر اخبار رسانه‌های مختلف به خصوص رسانه‌های کشورهای اسلامی رسانده هست.

 

13970126000061 PhotoL - ستاره‌های مسلمان فوتبال جهان را بشناسید +تصویر ها
اما او تنها ستاره مسلمان کنونی جهان فوتبال نیست دلیل که گیمکنان سرشناس زیادی خصوصا در لیگ برتر جزیره توپ می‌خانومند که اسلام را به عنوان دین خود انتخاب کـــرده‌اند. بمعقولت ایام بعثت حضرت محمد مصطفی به این چهره‌ها نگاهی خواهیم داشت.
* منچستر یونایتدهرتعداد که باید «عدنان یانوزای» گیمکن بلژیکی حال حاضر رئال سوسیه‌داد را نخستین گیمکن مسلمان منچستر یونایتد قلمداد کـــرد اما «مروان فلینی» هموطن یانوزای و «پل پوگبا» ستاره فرانسوی که باسروصدای زیاد از یوونتوس ایتالیا به منچستر پیوست از مسلمانان این تیم به شمار می‌روند.

 

منبع : مشرق

انتهای پیام/