مدیر جمهوری که پدربزرگش آشپز لنین و هستالین بود • عسل فردا

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶

مدیر جمهوری که پدربزرگش آشپز لنین و هستالین بود

دسته بندی : متن موزیک تاریخ : سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶

مدیر جمهوری که پدربزرگش آشپز لنین و هستالین بود

به نقل مجله اینترنتی عسل فردا؛ولادیمیر پوتین مدیر‌جمهور روسیه نقل کرد هست که پدربزرگ پدری اش به عنوان آشپز «ولادیمیر لنین» و «ژوزف هستالین» از رهبران شوروی سابق خدمت می‌کـــرده هست.

بنا بر گزارش رویدادگزاری «رویترز»، پوتین این اظهارات را در ویدئویی مطرح کـــرده که روز گذشته در اینترنت منتشر انجام گرفته هست.

مدیر‌جمهور روسیه در این مستند دو ساعته با عنوان «پوتین»، «آندری کندراشوف» که نقل کردگوی کمپین انتخاباتی مدیر‌جمهور روسیه نیز هست، می‌گوید «اسپیریدون پوتین» پدر بزرگ مدیر‌جمهور فعلی روسیه تا سن ۸۶ سالگی اندکی پیش از مرگش در سال ۱۹۶۵ نیز همچنان به عنوان آشپز تشکیلات رهبری شوروی سابق فعالیت می‌کـــرده هست.

«دیمیتری پسکوف» نقل کردگوی کاخ کرملین نیز صحت هشدارات منتشر انجام گرفته در این مستند دو ساعته را تأیید کـــرده هست.

مدیر‌جمهور روسیه در بخش دیگری از این مستند، به موضوع حمله به بالگرد حامل وی بر فراز چچن در سال ۲۰۰۰ نیز اشاره می‌کند.

پوتین ضمن یادآوری این خاطره می‌گوید در آن سال برای تبریک سال نو به نیرو‌های مشترک نظامیان فدراسیون روسیه به ناحیه‌ای در چچن پرواز می‌کـــرد که بالگرد نتوانست فرود بیاید.

وی افزود، ابتدا اعلام انجام گرفت که این پرواز چارتر به دلیل آب و هوای بد قادر به فرود نیست، اما اتفاقی که افتاده بود این بود که به بالگرد ما حمله انجام گرفته بود.

مدیر‌جمهور روسیه گفت: من ابتدا تصور کـــردم که به دلیل با هم انجام گرفتن با شب سال نو، آتش‌گیم هست، اما خلبان‌ها اعلام کـــردند که به ما حمله انجام گرفته هست.

خاطرات حمله به بالگرد پوتین در چچن

بنا بر این گزارش، در زمان جنگ نخست چچن در سال‌های ۱۹۹۴ تا ۱۹۹۶ درگیری‌هایی بین نیرو‌های فدراسیون روسیه و نیرو‌های جمهوری خودخوانده ایچکریای چچن وجود داشت که منجر به ایجاد بی‌ثباتی در ناحیه و تشکیل گروه‌های مسلح غیرقانونی در ایچکریا و مناطق همسایه آن انجام گرفته بود.

جنگ چچن دوم در سال ۱۹۹۹ آغاز انجام گرفت پس از آنکه تعدادی از حملات تروریستی، زیرساخت‌های غیرنظامی و ساختمان‌های مسکونی در روسیه را دنبال گرفت و این حملات عمدتا در منطقه‌های مسکو و سن‌پترزبورگ اتفاق افتاد.

منبع: فارس

انتهای پیام/

بوئتین پدربزرگش آشپز رهبران شوروی سابق بوده هست