چگونه صدایی تاثیرگذار داشته باشیم؟ • عسل فردا

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷

چگونه صدایی تاثیرگذار داشته باشیم؟

دسته بندی : متن موزیک تاریخ : دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷

به نقل مجله اینترنتی عسل فردا، افزایش افراد تایمی می‌خواهند خودشان را برای نقل کردرانی‌ در برابر جمع آماده کنند، افزایش روی چیزهایی که قرار هست بگویند، چیزی که قرار هست بپوشند و ابزارهایی که در نقل کردرانی کمک‌شان خواهد کـــرد و حتی زبان بدنی که قرار هست اجرا کنند تمرکز می‌کنند.

تنها چیزی که معمولا افراد به آن توجهی ندارند، صدای‌شان هست. تحقیقات نشان می‌دهد آدم‌هایی که با شما روبرو می‌شوند در عرض تعداد ثانیه بعد از شنیدن صدای‌تان، قضاوت می‌کنند که شما چقدر مورد اعتماد، مسلط و چیره دست هستید. بنابراین با این قضاوت‌هایی که فورا انجام می‌شوند، شما در نقل کردرانی خود تایم کافی برای آماده انجام گرفتن نخواهید داشت.

شما چه نقل کردران عمومی در حال پیشرفت باشید که سعی دارید منطقهت خود را افزایش کنید و چه دنبال‌تان، رهبری بانفوذتر انجام گرفتن در کارتان باانجام گرفت، رمز وادار کـــردن افراد به شنیدن شما و به خاطر سپردن چیزی که می‌گویید، تحت کنترل گرفتن و حرفه‌ای کـــردن صدای شمهست.

چگونه صدایتان تاثیرگذار باانجام گرفت و شنیده شود؟

توصیه‌های علمی برای اینکه قدرت صدا و کلام‌تان را بالا ببرید 
صدای بیان‌ خودتان را بشناسید

تایمی احساساتی را که صحبت در جمع در شما برانگیخته می‌کند شناختید، باید ببینید این احساسات چه تاثیری روی صدای‌تان می‌گذارند. برایان تریسی توصیه می‌کند هر تایم که امکانش هست صدای خودتان را ضبط کنید، افکارتان را به زبان بیاورید، با دوستان خود گفتگو کنید، در محل کارتان نقل کردرانی کنید و … بنابراین شما می‌توانید صدای خودتان را بشنوید و ببینید چطور به نظر می‌رسد؛ خونسرد، شاد، مضطرب یا هر چیز دیگر. ممکن هست متوجه شوید صدای شما تایمی که با خودتان حرف می‌خانومید تُن آرامی دارد اما تایمی با دوستان‌تان حرف می‌خانومید تُن صدای‌تان بالا می‌رود چون آنها سطح انرژی‌تان را بالا می‌برند، یا مثلا تایمی نقل کردرانی می‌کنید، تن صدای‌تان آرام و یکنواخت‌تان، ناگهان بالا می‌رود. تایمی نسبت به تاثیر هیجانات خود روی صدای‌تان آگاه انجام گرفتید، می‌توانید روی قسمت‌هایی که نیاز به ابداًح و بهبود دارند کار کنید.

تایمی مارگارت تاچر متوجه انجام گرفت صدای نرم و ملایم او باعث انجام گرفته بود آقام او را به عنوان رهبر دست کم بگیرند، به صدای خودش گوش داد و با تمرین و تصحیح، صدایش را به جایی رساند که او را از فردی ملایم و خنثی به رهبری قدرتمند تبدیل کـــرد.

تنفس‌تان را کنترل کنید

حالا که می‌دانید چه چیزی را باید تصحیح کنید، سوال این هست که چطور صدای‌تان را تغییر دهید؟ نخستین قدم برای دست یافتن به صدایی محکم و رسا برای نقل کردرانی در جمع این هست که تنفس‌تان را کنترل کنید و در این کار به تبحر برسید. اشتباهی که معمولا خانم‌ها مرتکب می‌شوند این هست که تنفس‌شان به اندازه‌ی کافی عمیق نیست و به همین علت صدای‌‌شان ضعیف و زیر به گوش می‌رسد. تنفس‌تان باید عمیق و با سرعتی کنترل انجام گرفته باانجام گرفت. عادت کنید که متداوم و در هر شرایطی عمیق نفس بکشید تا تایمی زمان نقل کردرانی فرا رسید، عمیق نفس کشیدن برای‌تان الگو انجام گرفته باانجام گرفت و دغدغه‌ی چطور نفس کشیدن نداشته باشید و نکته‌ی حیاتی اینکه تنفس عمیق، در شرایط اضطراب برانگیز کمک زیادی به شما خواهد کـــرد.

هیدراته بمانید

یک راه ساده‌ی دیگر برای اینکه خیال‌تان آسوده باانجام گرفت که متداوم برای صحبت در برابر جمع آماده هستید این هست که هرگز اجازه ندهید تارهای صوتی‌تان خشک شوند. مطالعات نشان داده میزان هیدراته بودن بدن‌تان، تاثیر مستقیمی روی تُن صدای‌تان دارد. نباید منتظر بمانید تا زمان نقل کردرانی فرا برسد و نوشیدن آب را شروع کنید. شما باید ساعت‌ها پیش از شروع نقل کردرانی‌تان به نیکوی آب بنوشید تا گلوی‌تان هنگام نقل کردرانی خشک نشود.

نطق نکنید، مکالمه کنید

طبق توصیه‌ی کارشناسان برای ارتباط برقرار کـــردن با حضار، باید جوری نقل کردرانی کنید که گویی در حال مکالمه با افراد مشخصی هستید. تایمی تمرین می‌کنید، در خلوت ی که قرار هست بگوییدخودتان فقط روی چیزهای متمرکز نشوید، در عوض جلوی دوستان‌تان تمرین کنید، انگار که با آنها حرف می‌خانومید. هر تعداد این رویکـــرد ممکن هست در زمینه‌های حرفه‌ای خاص، معقول نباانجام گرفت اما راهی هست زیاد عالی برای ارتباط برقرار کـــردن با حضار. هر چه بهتر بتوانید با حضار ارتباط برقرار کنید و این مهارت را تقویت کنید، حضار هم به شما انگیزه خواهند داد زیرا با این روش زیاد بی‌ریاتر و اصیل‌تر به نظر خواهید رسید تا اینکه رویکـــردتان این باانجام گرفت که فقط سعی کنید با ارائه‌ی نقل کردرانی، آنها را تحت تاثیر قرار دهید.

بایستید و نقل کردرانی کنید

این فقط تنفس و تارهای صوتی شما نیستند که تاثیر فیزیکی روی صدای‌تان می‌گذارند. به توصیه‌ی کارشناسان تایمی در برابر جمع صحبت می‌کنید، باید بایستید یا اگر می‌نشینید کمرتان صاف باانجام گرفت. این حالت باعث می‌‌شود صدای‌ شما قوی‌تر و صاف‌تر به گوش برسد و تنفس عمیق برای‌تان آسوده‌تر شود. ضمنا یک امتیاز دیگر هم دارد؛ با اعتماد بنفس افزایشی به نظر خواهید رسید.

سرعت کلام‌تان را بهینه کنید

سرعت ایده آل کلام در نقل کردرانی در طیف ۱۲۰ تا ۱۶۰ کلمه در دقیقه قرار دارد. نقل کردرانی با سرعتی پایین‌تر از این محدوده می‌تواند باعث شود حضار شما را کُند و کسل کننده تلقی کنند و نقل کردرانی با سرعتی بالاتر از این محدوده هم باعث می‌شود حضار به شما توجه نکنند یا اذیت شوند زیرا نمی‌فهمند شما چه می‌گویید.

افرادی که عادت به تند حرف زدن دارند، به دشواری می‌توانند سرعت نقل کردرانی‌شان را پایین بیاورند، مخصوصا اگر در جلوی جمع مضطرب با هیجان زده بشوند.

در ادامه دو راه حل برای‌تان داریم تا بتوانید سرعت کلام‌تان را تنظیم کنید:

۱٫ تمرین ِ خواندن کنید. متنی را با صدای بلند بخوانید و سعی کنید هر کلمه را با دقت تلفظ کنید. این کار شما را مجبور می‌کند آهسته‌تر صحبت کنید و بدانید کجا باید مکث کنید.

۲. از اطرافیان‌تان کمک بگیرید. از آنها بخواهید هر بار که تند حرف می‌‌خانومید متوقف‌تان کنند. اینکه میان حرف‌های‌تان شما را متوقف کنند، به اندازه‌ی کافی آزاردهنده هست تا وادارتان کند خودتان را ابداًح کنید.

این هستراتژی‌ها به شما کمک می‌کنند بفهمید و احساس کنید سرعت بهینه‌ی نقل کردرانی کـــردن چیست. اگر سرعت حرف زدن‌تان زیاد از حد کم هست، روی کاهش مکث‌های‌تان تمرکز کنید و سرعت خود را بالا ببرید.

منبع:برترینها

انتهای پیام/

چگونه صدای‌تان تاثیرگذار باانجام گرفت؟