کلیپ‌هایی که رکورد‌های جهانی را شکسته‌اند • عسل فردا

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶

کلیپ‌هایی که رکورد‌های جهانی را شکسته‌اند

fame10.com: تا حالا از خود پرسیده اید که کدام کلیپ افزایشین تعداد مرگ را در خود داشته هست؟ کدام کلیپ افزایشین هزینه ساخت را در پی داشته هست؟ چه کلیپی افزایشین میزان فروش را داشته هست؟ یا حتی در کدام کلیپ افزایشین تعداد بدلکاری اجرا انجام گرفته هست؟ هالیوود به این موضوع مشهور هست که در هر چیزی به هر شکلی که ممکن هست زیاده روی می کند و آن را به اوج می رساند. از زمانی که سناریو کلیپ گزارش می شود تا زمانی که کلیپ روی پرده می رود اتفاقات جالب و بی سابقه ای در مورد آن می افتد. اما گاهی موضوع به همین اتفاقات ساده ختم نانجام گرفته و کلیپ به نحوی یک رکورد تاریخی و جهانی از خود به جای می گذارد. در ادامه این متن به ۱۱ کلیپی اشاره می کنیم که به نحوی ۱۱ رکورد جهانی را شکسته اند.


۱۱- افزایشین اسکارها برای یک کلیپ

http://naghdefarsi.com/media/kunena/attachments/8299/titanic-1-ht-er-171218-w700.jpg

بردن یک جایزه اسکار نیز خود به اندازه کافی شگفت انگیز هست و بردن تعداد جایزه اسکار موقعیت شما را در هالیوود برای متداوم تضمین خواهد نمود. اما بردن تعدادین جایزه اسکار فراتر از تنها منطقهت در دنیای هالیوود هست. آیا می دانید در حال حاضر چه کلیپی رکورددار افزایشین جایزه اسکار هست؟ خب در واقع سه کلیپ این عنوان را مشترکاً در اختیار دارند: کلیپ های «بن هور» (۱۹۵۹)، «تایتانیک» (۱۹۹۷) و «ارباب حلقه ها: بازگشت پادشاه» (۲۰۰۳) که هر کدام از آن ها برنده ۱۱ جایزه اسکار انجام گرفته اند.


۱۰- افزایشین پیش فروش بلیت یک کلیپ قبل از اکران حتمی

http://naghdefarsi.com/media/kunena/attachments/8299/Giratina-and-the-Sky-Warriorewr-w700.jpg

برخی اوقات شور و شوقی که برای تماشای یک کلیپ قبل از اکران حتمی آن ایجاد می شود از خود کلیپ بزرگ تر هست. با بهره بردن از چنین پدیده ای برخی از کلیپ ها با پیش فروش بلیت های خود شانس خود برای موفقیت در گیشه را به انجام گرفتت افزایش می دهند. در این زمینه هیچ کلیپی به اندازه انیمیشن «پوکی مون: گیراتینا و جنگجوی آسمان» (Pokémon: Giratina and the Sky Warrior) در سال ۲۰۰۸ موفق نبوده هست که یازدهمین قسمت از مجموعه کلیپ های پیکاچو بوده و توانست قبل از اکران حتمی زیاد از ۲٫۳۸۴٫۱۹۸ بلیت را پیش فروش نماید. این موضوع باعث انجام گرفت که این کلیپ نه تنها رکورد افزایشین پیش فروش بلیت را بدست آورد بلکه فروش خیره کننده ۲۳٫۷۵۹٫۸۶۲ دلاری کلیپ را نیز در پی داشت.


۹- گران ترین کلیپ نامه برای یک کلیپ

http://naghdefarsi.com/media/kunena/attachments/8299/the-godfather-1-w700.jpg

فوق العاده هست تایمی یک کلیپ نامه ظاهراً ساده روی کاغذ از آشغالدانی بیرون کشیده انجام گرفته و به خاطر چیزی که دارد به یک شیء زیاد باارزش تبدیل می شود، برای مثال نسخه ای از یک کلیپنامه که برای یک گیمگر افسانه ای هالیوودی ارسال انجام گرفته هست. در سال ۲۰۰۵ نسخه ای از کلیپنامه «پدرخوانده» (The Godfather) که متعلق به مارلون براندو بود در یک حراجی به قیمت ۳۱۲٫۸۰۰ دلار فروخته انجام گرفت که آن را به گران ترین کلیپ نامه پایان تاریخ تبدیل کـــرد.


۸- گران قیمت ترین لباس در یک کلیپ

http://naghdefarsi.com/media/kunena/attachments/8299/fd587820ea0becce33e3e56d1f9ce3a7-w700.jpg

اگر شما نیز عاشق کلیپ «صبحانه در تیفانی» (Breakfast at Tiffany’s) هستید باید بدانید که افراد زیاد دیگری نیز این کلیپ را دوست دارند. اگر لباس های آودری هپبورن در این کلیپ در نقش هالی گولایتلی را نیز تحسین می کنید باز همه تنها نیستید. اگر یک سناریو قدیمی هستفاده انجام گرفته ۳۱۲٫۸۰۰ دلار می ارزد پس شما برای یک دست لباس دسته دوم چه مقدار پول می پردازید؟ لباس سیاه مشهوری که هپبورن در این کلیپ پوشیده بود توسط هوبرت دی گیونچی طراحی انجام گرفته و نقش زیادی در موفقیت و روزآمدی نقش هپبورن در کلیپ داشت. در سال ۲۰۰۶ این لباس در یک حراجی این لباس توسط یک خریدار ناشناس به قیمت خیره کننده ۹۲۴٫۳۷۴ دلار به فروش رسید و عنوان گران قیمت ترین لباس در یک کلیپ را به خود اختصاص داد.


۷- پرفروش ترین کلیپ انیمیشن تاریخ

http://naghdefarsi.com/media/kunena/attachments/8299/Frozen_2194942100-FRZ0NNG1._V362443228_RI_SX940_-w700.jpg

آیا شما نیز در خانه بچه دارید؟ تا حال انجام گرفته با آن ها یک کارتون یا انیمیشن نگاه کنید؟ آیا شما نیز با آن ها کلیپ انیمیشن «منجمد» (Frozen) را بارها و بارها دیده اید. شما در این زمینه نیز تنها نیستید زیرا شخصیت السا در این کلیپ افراد بالغ زیادی را شیفته خود کـــرد. این انیمیشن تاکنون زیاد از ۱٫۲۷۴٫۲۳۴٫۹۸۰ دلار فروش داشته هست که آن را به پرفروش ترین کلیپ انیمیشن پایان دوران سینما تبدیل می کند. جالب این که قسمت دوم این انیمیشن نیز در حال ساخت بود و احتمالاً سال ۲۰۱۸ اکران خواهد انجام گرفت.


۶- موفق ترین فرانچایز کلیپ های ورزشی

http://naghdefarsi.com/media/kunena/attachments/8299/B0017VV816_rocky_UXMG1._RI_SX940_-w700.jpg

کلیپ های ژانر ورزشی ژانر شناخته انجام گرفته ای به شمار آمده و تایمی یک کلیپ در گیشه موفق عمل می کند باید مطمئن بود که کلیپ های دیگری نیز در ادامه آن ساخته خواهند انجام گرفت. اما تنها یک کلیپ در این ژانر تاکنون توانسته دنباله های متعددی ساخته و همچنان رکورددار موفقیت در این ژانر باانجام گرفت. ما داریم در مورد کلیپ «راکی» (Rocky) صحبت می کنیم که کلیپ «کرید» (Creed) جدیدترین دنباله ساخته انجام گرفته از این فرانچایز هست. جالب این که تا قبل از اکران کلیپ «کرید» نیز سیلوستر هستالونه توانسته بود ۱٫۲۵۱٫۳۷۲٫۴۹۱ دلار با فرانچایز راکی بدست آورد که آن را به پرفروش ترین فرانچایز ورزشی پایان دوران تبدیل می کند.


۵-افزایشین درآمد سالانه برای یک گیمگر

http://naghdefarsi.com/media/kunena/attachments/8299/the-military-is-2-years-away-from-unleashing-its-real-life-iron-man-suit-w700.jpg

ستاره های زیادی در دنیای سینما وجود دارند که ارزش آن ها زیاد فراتر از آن چیزی هست که یک شخص معمولی می تواند تصور کند. در این میان بدست آوردن درآمدی خیره کننده در یک سال برای هر گیمگری آسان نیست مگر این که آقا آهنی باشید. رابرت داونی جونیور در نقش تونی هستارک در کلیپ های «آقا آهنی» (Iron Man) در بین ژوئن ۲۰۱۴ تا ژوئن ۲۰۱۵ زیاد از ۸۰ میلیون دلار درآمد داشت که او را رکورددار افزایشین درآمد یک گیمگر آقا در طول یک سال تبدیل می کند. به صورت حتم این مبلغ تنها بخشی از ثروت خالص ۲۲۰ میلیون دلاری اوست اما بدست آوردن چنین مبلغ هنگفتی در طول یکسال اتفاقی باورنکـــردنی هست.


۴- کاهشین زمان برای رسیدن به رکورد فروش یک میلیارد دلار

http://naghdefarsi.com/media/kunena/attachments/8299/jurassic-world-movie-screencaps.com-4714-w700.jpg

چه مدت طول می کانجام گرفت تا یک کلیپ بتواند فروش خود را به یک میلیارد دلار برساند؟ یک عمر؟ تعدادین دهه؟ خب در دنیای هالیوود میلیارد دلاری انجام گرفتن یک کلیپ اتفاق خیلی نادر اما انجام گرفتنی هست. اما چه کلیپی می تواند در کاهشین زمان ممکن فروش خود را از مرز یک میلیارد دلار عبور دهد؟ کلیپ «دنیای ژوراسیک» (Jurassic World) این کار را تنها در عرض ۱۳ روز انجام داد و رکورد داران قبلی در این زمینه یعنی «سریع و خشن ۷» که در ۱۷ روز و «انتقام جویان» (The Avengers)، «آواتار» (Avatar) و «هری پاتر و یادگاران مرگ: قسمت دوم» (Harry Potter and the Deathly Hollows: Part 2) که در ۱۹ روز به این مقدار فروش دست پیدا کـــرده بودند را کنار گذاشت.


۳- پرهزینه ترین کلیپ ساخته انجام گرفته

http://naghdefarsi.com/media/kunena/attachments/8299/8ZgpAftUiYTU76IhUADITa3Ur9n-w700_2018-01-12.jpg

اکنون که می دانید کدام کلیپ ها افزایشین مقدار فروش را در کاهشین زمان ممکن داشته اند بهتر هست به پرهزینه ترین کلیپ تاریخ سینما نیز اشاره کنیم. کلیپ «دزدان دریایی کارائیب: در انتهای دنیا» (Pirates of the Caribbean: At World’s End) با هزینه سرسام آور ۳۱۵ میلیون دلار، پرهزینه ترین کلیپ پایان دوران شناخته می شود. بخش زیادی از هزینه های ساخت این کلیپ بابت دستمزد سوپرهستارهایی مانند جانی دپ، جفری راش، اورلاندو بلوم و کیران نایتلی و همچنین صحنه ها و دکورهای خیره کننده آن انجام گرفت.


۲-نخستین کلیپ با ۲ میلیارد دلار فروش

http://naghdefarsi.com/media/kunena/attachments/8299/Avatar-Movies-11-Year-Gap-James-Cameron-Not-w700.jpg

نخستین بودن در هر مقوله ای در هالیوود کار آسانی نیست. بارها نخستین ها جای خود را به دیگران داده اند اما نخستین بودن و شکستن رکوردی فراموش نانجام گرفتنی حتی در دنیای هالیوود نیز غیرممکن نیست. این همان کاری هست که کلیپ «آواتار» ساخته جیمز کامرون انجام داده و به نخستین کلیپ تاریخ سینما تبدیل انجام گرفت که فروش خود را به دو میلیارد دلار رساند. توجه داشته باشید: ۲ میلیارد دلار! جیمز کامرون متداوم پرفروش ترین کلیپ های هالیوود را ساخته و هر بار با کلیپی جدید رکورد کلیپ های قبلی خود را شکسته هست. شاید کلیپ بعدی او نخستین کلیپ ۳ میلیارد دلاری تاریخ سینما لقب بگیرد.


۱- افزایشین آمار مرگ در یک کلیپ

http://naghdefarsi.com/media/kunena/attachments/8299/the-summer-of-massacre-kill-us-now-please-w700.jpg

به ترسناک ترین، خونین ترین و مرگبارترین کلیپ ترسناکی که تاکنون دیده اید فکر کنید. تعداد کسانی که در این کلیپ کشته انجام گرفته اند را تعداد برابر کنید تا به رکورددار افزایشین مرگ در یک کلیپ برسید. مرگبارترین کلیپ ترسناک اسلشر کلیپ «تابستان کشتار» (The Summer of Massacre) به کارگردانی جو کهسترو بود که در سال ۲۰۱۱ اکران انجام گرفت که شامل ۸ قاتل در ۵ دهستان ترسناک مجزا بود. در این کلیپ در مجموع ۱۵۵ نفر کشته انجام گرفتند که رکورد افزایشین امار مرگ در یک کلیپ را برای کلیپ کهسترو به ارمغان آورد.


منبع: عسل فردا

دانلود کلیپ ایرانی
کلیپ‌هایی که رکورد‌های جهانی را شکسته‌اند